Zaměstnanci a podnikatelé letos ušetří tisíce korun na daních. Na účtech bude více peněz díky zrušení superhrubé mzdy, ale také zvýšení daňové slevy, případně využití nového daňového paušálu. Peníze můžete hned utratit, nebo si za ně můžete koupit „budoucnost“, například zajištěný důchod, nové auto či bydlení. Druhá možnost je podle nás zajímavější, a hlavně perspektivnější. Právě nyní je vhodná příležitost se do pravidelného investování pustit. Pojďme se podívat, jak peníze zhodnotit.
Jak efektivně přilepšit zaměstnancům? Skupinovým pojištěním i příspěvkem na penzi! I když by si člověk myslel, že firmy během koronavirové krize sníží mzdy nebo omezí zaměstnanecké benefity, v naprosté většině případů se tak nestalo. Oběma stranám – zaměstnavateli i zaměstnanci – mohou správně vybrané a využívané benefity zajistit lepší budoucnost...
Finanční produkt podporovaný státem s možností využití účelového úvěru na bydlení. Stavební spoření je produkt, který je v České republice velmi oblíbený, svědčí o tom fakt, že na konci roku 2019 bylo více jak ...
Dnešní doba se pomalu ale jistě dělí na tu před Covid-19 a po něm. Aktuální dění na sebe stahuje velký podíl pozornosti a mnoho lidí zapomíná, že jsou zde i jiné nástrahy, například v podobě duševních chorob. Jak reagují na stále vzrůstající procento těchto onemocnění pojišťovny v rámci životního pojištění?
Karantény, uzavřené školy, ošetřovné… Tato slova skloňujeme v letošním roce víc než kdy dřív. Důvod je jasný – pandemie nemoci Covid-19. Koronavirus s sebou přináší situace, se kterými jsme se doposud téměř nesetkávali. A stále více lidí se zajímá o to, jak v těchto případech nespoléhat pouze na vlastní rezervy a státní podporu, ale i jak využít možnosti pojištění. Dobrou zprávou je, že na trhu jsou pojistky, které nám i při komplikacích způsobených koronavirem pomohou. Je ale mnohem více důvodů, proč toto riziko do pojistky zahrnout, obzvlášť pro OSVČ, které se neúčastní nemocenského pojištění a nedostanou od státu žádnou podporu.
V České republice podniká zhruba 2 miliony obyvatel. Většina z nich odvádí minimální zálohy na sociálním pojištění. Mnoho lidí musí pro vlastní obživu chodit do dvou zaměstnání nebo si minimálně přivydělávat na dohodu. Jak se promítnou různé pracovní poměry na výši starobního důchodu? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku.